Çarşamba, 27 Kasım 2013 07:19

LİNK İNŞAASI YAPARKEN DİKKAT EDİN

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

SEO çalışması yaparken en önemli etkenlerden biri de elbette link inşaasıdır. Özellikle google'ın geçen haftalarda yapmış olduğu Penguen güncellemesi ile artık blog sahipleri link kazanırken daha da dikkatli olmalılar. Sizler için link inşaası yaparken dikkat etmeniz gereken bazı durumları sizler ile paylaşmak istiyorum.

link inşaası yöntemleri1-Alınan Linkler Sitenizle Benzer İçerik Üretir Olsun

Link alırken, linki aldığınız sitenin sizin siteniz ile benzer içerik üretiyor olması çok önemli. Çünkü bu şekilde sitenizin yükselme hızı daha çabuk olacaktır.

2-Link Alımını Belirli Bir Sürece Yayın

Link alırken bunu belirli bir sürece yaymanız çok önemli. Çünkü Google'ın gözünde doğal olmanız çok önemli. Özellikle yeni bir siteye sahipseniz aradan bir kaç geçmeden kesinlikle link almayın. Daha çok sosyal imleme yapın ve özgün içerikler üretmeye çalışın. Kısaca Google'ın bir anda link alarak gözünü sizin üstünüze çevirmesini engelleyin.

3-Site Kalitesi Çok Önemli

Link aldığınız sitenin kalitesi çok önemli. Link verenler son zamanlarda alexa değerine çok önem verseler de, sitenin trustrank, sosyal medya kullanımı gibi özellikleri o sitenin kalitesi hakkında size bilgi vermesi açısından oldukça önemlidir. Kaliteli sitelerden alınan linkler, binlerce alınan linklerden daha önemlidir ve Google sizin sitenize bu şekilde daha fazla önem verecektir.

4-Link Alırken Farklı Kelimelere Yönelin

Link alımı işlemini gerçekleştirirken sürekli aynı kelime üzerinde link almayın. Diyelim ki benim siteme aldığım linkler blogger, blogger dersleri ve temalar. Gördüğünüz gibi anchor textimi elimden geldiğince çeşitlendirmeye çalışıyorum. Siz de anchor textinizi çeşitlendirin. Ayrıca sadece ana sayfanızı değil alt sayfalara da link almayı sakın unutmayın.

5-Sürekli Aynı Sitelerden Değil Farklı Sitelerden de Link Alın

Link alımı yaparken link çeşitliliğini sağlamanız Google'ın gözünde oldukça doğal görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle forumlar, bloglar, sosyal imleme siteleri ve dizinleri link almak için fazlaca kullanın. Sitenizin mutlaka bir facebook sayfası da olsun.

Benim link inşaası yaparken en çok tercih ettiğim durumlar bunlar. Siz de link inşaası yaparken kullandığınız yöntemleri yorum formundan benimle paylaşabilirsiniz.

Okunma 4075 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 27 Kasım 2013 07:30
CB-1

Joomla | Blogger | SEO ile İlgili Çalışmalar...

 

kızkalesi | tarsus haber | mersin tatili | akkum pansiyon fiyatları | yemişkumu ucuz pansiyonlar