Cumartesi, 20 Nisan 2013 17:01

Bloggera Google Plus Yorumlarını Ekleme

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bloglara gelen yorumlar çok değerli. Özellikle blog sahibinin gerekli olan motivasyonu ve beklentisini karşılaması için çok önemli. Google son zamanlarda blogger ile ilgili çok fazla yeniliğe imza atıyor. Bu yeniliklerden biri de Google + yorumlarını blogunuzda yayınlamanız. Duyuru için Tıklayınız

Bu güzel yenilik için yapmanız gereken ise ilk olarak Blogger panelde sol tarafta yer alan Google + butonuna tıklamak eğer Blogger Profili ve Google Plus profilinizi birleştirmediyseniz birleştirmeniz için size bir uyarı verecektir. Bu uyarı ile blogger profili ve Google Plus hesaplarını birbirine bağlayabilir ve yorumları tek yerden yönetebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise açılan kısımda Bu blogda Google+ yorumlarını kullan seçeneğini işaretlemek. İşlem bu kadar basit.

 
Eğer Blogger ve Google Plus hesaplarınız ayrı ise böyle bir uyarı alacaksınız ve daha sonra ekranınıza Google + ayarları gelecektir.Google+ yorumlarını kullanmaya başladıktan sonra yazılarınızın yorum bölümünde, blogunuzu ziyaretedenlerin yaptığı yorumların yanında Google+ üzerinde yazınıza yapılan yorumlar da görünmeye başlayacaktır. Son olarak ziyaretçiler Google+ da olduğu gibi yorumlarınızı ister herkese açık, isterse de seçtikleri çevrelere görünür şekilde yapabilirler. Ayrıca yazıya yapılan yorumları okurken sadece çevrelerinizde olan kişilerin yaptığı yorumları da görünteleyebilirsiniz.

Ayrıca eğer blogger temalarının dışında bir tema kullanıyorsanız yapmanız gereken küçük bir işlem daha var. İlk olarak aşağıda yer alan kod blugunu bulun.

<b:includable id='comment-form' var='post'>


Daha sonra ise sol tarafta ▶ ikonuna tıklayın ve kod bölümünü genişletin. Ve yukarıdaki kodun hemen yanına aşağıda yer alan kodları ekleyin.

<div class='cmt_iframe_holder' expr:data-href='data:post.canonicalUrl' expr:data-viewtype='data:post.viewType'/>Kaynak:Bloggera Google Plus Yorumları Ekleme

Okunma 4686 defa Son Düzenlenme Pazar, 21 Nisan 2013 10:42
CB-1

Joomla | Blogger | SEO ile İlgili Çalışmalar...

 

kızkalesi | tarsus haber | mersin tatili | akkum pansiyon fiyatları | yemişkumu ucuz pansiyonlar