Salı, 11 Aralık 2012 09:06

Autocad 2012 aktivasyon islemi nasil yapilir?

Yazan
Öğeyi Oyla
(9 oy)
Öncelikle hepinize merhaba,
Bir önceki yazımızda Autocad 2012 bilgisayar destekli çizim programının kurulumundan bahsetmiştik.Autocad 2012 deneme sürümü olarak bilgisayarımıza yüklenmişti.Bu yazımızda ise Autocad 2012 aktivasyon işlemi nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.Öncelikle programımızı çalıştırıyoruz.Ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.
 
 
 

 

Bu pencere Autocad 2012 yazılımınızın lisanslı olmadığını gösteriyor.Autocad size 30 günlük bir deneme süresi veriyor.Sonrasında yazılımı kullanmak için satın almak durumundasınız.Malum Türkiye şartlarında bir yazılıma yüksek meblağlar ödemek pekte alışılagelmiş bir durum d
eğil.Her nekadar legal olmasada Autocad sürümünün lisanslanması mümkün.Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.Yukarıdaki pencerede kırmızı çerçeve içine alınmış olan Activate butonuna tıklıyoruz.Ardından bizi aşağıdaki gibi bir pencere karşılayacak.

 

  --> 

Yukarıdaki pencerede lisans sözleşmelerini kabul edip “Continue ” butonuna tıklıyoruz.

 

--> 

Ardında karşımıza çıkan pencerede “I have an activation code from Autodesk” radio butonunu seçiyoruz.Ve altında lisans bilgilerini yazmamız için metin kutuları açılacak.Sonrasında “Request code” bölümünde bulunan 24 haneli kodumuzu kopyalıyoruz.Sonrasında Crackleme işlemini yapacağımız yazılımı çalıştırmak.Bunda ince iki nokta var birincisi ekran kartınıza göre 32bit veya 64bit modüllerinden birini seçmek.İkincisi ise sürüme göre seçilen modülü bilgisayarınızda yönetici olarak çalıştırmak.Aksi takdirde “patch” işlemini gerçekleştiremezsiniz.Kaldığımız yerden devam edelim.Crack yazılımızın üzerine gelip sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır diyoruz.

 

--> 

Yazılım açıldığında daha önce kopyalamış olduğumuz Request Kodunu request yazan bölüme yapıştırarak generate butonuna tıklıyoruz.

 

  --> 

Generate işlemi tamamlandıktan sonra Mem Patch butonuna tıklayarak kodumuzu
çözümlüyoruz.Aşağıdaki gibi bir mesaj kutusu görürseniz.İşler yolunda demektir.
 

  --> 

Sonrasında ise crack yazılımızda bulunan activation bölümündeki kodu kopyalayıp aşağıdaki gibi yapıştırıyoruz.Tek tek kutulara girmenize gerek yok.Kodu birkere kopyalayın ardından ilk metin kutusuna yapıştırın o sizin yerinize dolduracaktır.
 

--> 

Sonrasında next butonuna tıklayarak aktivasyon işlemimizi tamamlıyoruz.Aşağıdaki gibi bir pencere karşılıyorsa sıkıntı yok demektir.Artık Autocad 2012 yazılımını full sürüm olarak kullanabilirsiniz.

--> 

Bu yazımızda Autocad aktivasyon işleminden bahsettik.Bunun bir diğer yolu daha var.Autocad öğrenciler için bir uygulama başlattı.Eğer bir üniversite öğrencisi iseniz .edu uzantılı mailiniz ile programın tüm özelliklerinden sınırsız bir şekilde faydalanabiliyorsunuz.Tek eksiği projeyi kağıda döktürmek istediğinizde Autocad for education gibi bir yazı yazıyor.Bu yöntem ile ilgili ilerde bir yazı yazmayı düşünüyorum.Şimdilik iyi çalışmalar.
 
Hazırlayan;
Burak Gökberk ÖZÇİÇEK
 
 
Not:Bu dökümanda kullanılan aktivasyon yazılımlarını ve Autocad 2012 32bit ve 64bit sürümlerinin torrent dosyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
https://www.box.com/s/9b87uqac9p9s7svxz91s
Okunma 45217 defa
Bu kategoriden diğerleri: « Autocad 2012 Nasil Kurulur?