CB-1

CB-1

Joomla | Blogger | SEO ile İlgili Çalışmalar...

 

kızkalesi | tarsus haber | mersin tatili | akkum pansiyon fiyatları | yemişkumu ucuz pansiyonlar

Salı, 22 Nisan 2014 07:55

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 5

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 5... Bu derste scratch video derslerinin 5.bölümünü bulabilirsiniz.
 


Bu dersi İnternet Expoler'da sorunsuz seyredebilirsiniz.

Chrome'da sorunsuz seyretmek için Media Player Eklentisini indirmeniz gerekmektedir.

Bu ders http://www.webdeogren.com adresinden alıntıdır.
Salı, 22 Nisan 2014 07:52

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 4

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 4... Bu derste scratch video derslerinin 4.bölümünü bulabilirsiniz.

 Bu dersi İnternet Expoler'da sorunsuz seyredebilirsiniz.

Chrome'da sorunsuz seyretmek için Media Player Eklentisini indirmeniz gerekmektedir.

Bu ders http://www.webdeogreni.com adresinden alıntıdır.
Salı, 22 Nisan 2014 07:50

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 3

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 3... Bu derste scratch video derslerinin 3.bölümünü bulabilirsiniz.

 Bu dersi İnternet Expoler'da sorunsuz seyredebilirsiniz.

Chrome'da sorunsuz seyretmek için Media Player Eklentisini indirmeniz gerekmektedir.

Bu ders http://www.webdeogren.com adresinden alıntıdır.
Salı, 22 Nisan 2014 07:47

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 1

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 1... Bu derste scratch video derslerinin 1.bölümünü bulabilirsiniz.

 Bu dersi İnternet Expoler'da sorunsuz seyredebilirsiniz.

Chrome'da sorunsuz seyretmek için Media Player Eklentisi indirmeniz gerekmektedir.

Bu ders http://www.webdeogren.com adresinden alıntıdır.
Salı, 22 Nisan 2014 07:40

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 2

SCRATCH GÖRSEL VİDEO DERSİ 2... Bu derste scratch video derslerinin 2.bölümünü bulabilirsiniz.
 


Bu dersi İnternet Expoler'da sorunsuz seyredebilirsiniz.

Chrome'da sorunsuz seyretmek için Media Player Eklentisini indirmeniz gerekmektedir.

Bu ders http://www.webdeogren.com adresinden alıntıdır.

MIT Medya Laboratuvarında geliştirilen Scratch Logo programlama dilinin en gelişmiş
örneklerinden birisidir. Scratch bir grafik programlama dilidir. Okuma yazma bilen ya da
yeni öğrenmeye başlayan her çocuk Scratch'i kolaylıkla öğrenebilir.

Çarşamba, 27 Kasım 2013 07:19

LİNK İNŞAASI YAPARKEN DİKKAT EDİN

SEO çalışması yaparken en önemli etkenlerden biri de elbette link inşaasıdır. Özellikle google'ın geçen haftalarda yapmış olduğu Penguen güncellemesi ile artık blog sahipleri link kazanırken daha da dikkatli olmalılar. Sizler için link inşaası yaparken dikkat etmeniz gereken bazı durumları sizler ile paylaşmak istiyorum.

link inşaası yöntemleri1-Alınan Linkler Sitenizle Benzer İçerik Üretir Olsun

Link alırken, linki aldığınız sitenin sizin siteniz ile benzer içerik üretiyor olması çok önemli. Çünkü bu şekilde sitenizin yükselme hızı daha çabuk olacaktır.

2-Link Alımını Belirli Bir Sürece Yayın

Link alırken bunu belirli bir sürece yaymanız çok önemli. Çünkü Google'ın gözünde doğal olmanız çok önemli. Özellikle yeni bir siteye sahipseniz aradan bir kaç geçmeden kesinlikle link almayın. Daha çok sosyal imleme yapın ve özgün içerikler üretmeye çalışın. Kısaca Google'ın bir anda link alarak gözünü sizin üstünüze çevirmesini engelleyin.

3-Site Kalitesi Çok Önemli

Link aldığınız sitenin kalitesi çok önemli. Link verenler son zamanlarda alexa değerine çok önem verseler de, sitenin trustrank, sosyal medya kullanımı gibi özellikleri o sitenin kalitesi hakkında size bilgi vermesi açısından oldukça önemlidir. Kaliteli sitelerden alınan linkler, binlerce alınan linklerden daha önemlidir ve Google sizin sitenize bu şekilde daha fazla önem verecektir.

4-Link Alırken Farklı Kelimelere Yönelin

Link alımı işlemini gerçekleştirirken sürekli aynı kelime üzerinde link almayın. Diyelim ki benim siteme aldığım linkler blogger, blogger dersleri ve temalar. Gördüğünüz gibi anchor textimi elimden geldiğince çeşitlendirmeye çalışıyorum. Siz de anchor textinizi çeşitlendirin. Ayrıca sadece ana sayfanızı değil alt sayfalara da link almayı sakın unutmayın.

5-Sürekli Aynı Sitelerden Değil Farklı Sitelerden de Link Alın

Link alımı yaparken link çeşitliliğini sağlamanız Google'ın gözünde oldukça doğal görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle forumlar, bloglar, sosyal imleme siteleri ve dizinleri link almak için fazlaca kullanın. Sitenizin mutlaka bir facebook sayfası da olsun.

Benim link inşaası yaparken en çok tercih ettiğim durumlar bunlar. Siz de link inşaası yaparken kullandığınız yöntemleri yorum formundan benimle paylaşabilirsiniz.

Blogger ile sitemap oluşturmak çok basit arkadaşlar. İlk olarak yapmamız gereken web mastertools'a gitmek. Daha sonra ise işlem yapmak istediğimiz sitenin üstüne tıklıyoruz. Hemen sol menüler içerisinden Tarama kısmına tıklıyor ve açılan menülerden sitemap kısmına geliyoruz. Sitemap menüsüne tıkladıktan sonra ise arkadaşlar hemen yukarı kısımda SITE HARITASI EKLEME/TEST ETME isimli yere tıklıyoruz.

blogger siteharitası oluşturmakKarşımıza açılan kutucuğa sitemap.xml yazıyoruz ve site haritasını test et diyoruz. Test etme işlemi bittikten sonra ise blogger sitemize gönül rahatlığıyla site haritamızı ekleyebiliriz. Ama sitemapi daha fazla özelleştirmek için arkadaşlar şu kodları kullanmamız daha iyi olacaktır.

  • Blog sitenizde 500’den az yazı varsa sitemap: site-ismi.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500 
  • Blogunuzda 500-1000 arası yazı varsa sitemap: site-ismi.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=501&max-results=500


Evet arkadaşlar tüm işlemler bu kadar. Bu işlemleri sıra ile uygularsanız sizinde bir sitemapiniz olabilir :) Aşağıda yer alan video ile daha kolay bir şekilde sitenize sitemap ekleyebilirsiniz.

 

Kaynak: blogger sitemap oluşturmak 

Cumartesi, 20 Nisan 2013 17:10

Alexa'da Yükselme Yöntemleri

Alexa’ı kısaca tanımlamakla başlayalım yazımıza. Alexa, internet ağı üzerinde var olan bütün web sitelerini -öncelikli olarak aldığı ziyaretçi sayısını baz alarak- belirli bir sıralamaya koyan bir sistemdir. Hem ortak bir dünya sıralaması, hemde ülke ülke ayrılan bir sıralama vardır. Haliyle bir web siteniz varsa, mutlaka Alexa değerinizi kontrol etmiş ve nasıl yükselebileceğimizi araştırma gereği duymuşsunuzdur. Bu yazımda ise sizlere edindiğim bilgi ve tecrübeler doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Cumartesi, 20 Nisan 2013 17:01

Bloggera Google Plus Yorumlarını Ekleme

Bloglara gelen yorumlar çok değerli. Özellikle blog sahibinin gerekli olan motivasyonu ve beklentisini karşılaması için çok önemli. Google son zamanlarda blogger ile ilgili çok fazla yeniliğe imza atıyor. Bu yeniliklerden biri de Google + yorumlarını blogunuzda yayınlamanız. Duyuru için Tıklayınız

Bu güzel yenilik için yapmanız gereken ise ilk olarak Blogger panelde sol tarafta yer alan Google + butonuna tıklamak eğer Blogger Profili ve Google Plus profilinizi birleştirmediyseniz birleştirmeniz için size bir uyarı verecektir. Bu uyarı ile blogger profili ve Google Plus hesaplarını birbirine bağlayabilir ve yorumları tek yerden yönetebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise açılan kısımda Bu blogda Google+ yorumlarını kullan seçeneğini işaretlemek. İşlem bu kadar basit.

 
Sayfa 1 / 2